duminică, 1 august 2010

Remiza alba la miezul noptii intre Unirea Urziceni si Rapid

Unirea Urziceni si Rapid au incheiat la egalitate, scor 0-0, sambata seara. in ultima partida a zilei programata in etapa a 2-a din Liga I, pentru trupa lui Rony Levi fiind a treia remiza alba consecutiva in acest debut de sezon.
Prima ocazie a meciului a apartinut ialomitenilor, dar sutul lui Bilasco din minutul 21 a trecut putin pe langa poarta lui Bornescu.

Rapid a ratat o buna sansa in minutul 30, cand Cassio a patruns bine, pasandu-i lui Cesinha, insa realuarea acestuia a fost complet imprecisa.

Cu opt minute inaintea pauzei acelasi Bilasco a aparut la finalizare, insa reluarea sa din interiorul careului cu capul a trecut peste poarta.

Saraca in faze de poarta, prima parte a dus la accidentarea a trei jucatori de baza in cele doua echipei. Paraschiv de la gazde a parasit terenul inca din minutul 11, in timp ce Marius Constantin si Cesinha de la oaspeti au iesit din joc accidentati.

Prima ocazie a partii secunde a venit abia in minutul 77, cand Roman a sutat in forta din afara careului, fortandu-l pe Grigore sa respinga in fata.

Cei doi jucatori s-au mai aflat fata in fata si in minutul 90, portarul vicecampioanei avand din nou castig de cauza.

Unirea Urziceni: 77. C. Grigore - 36. P. Marin, 6. Galamaz, 24. Maftei, 19. Brandan - 8. S. Paraschiv (20. Marinescu '11), 10. Paduretu - 22. Semedo (25. Neaga '59), 11. Onofras (14. Rusescu '76), 30. Frunza - 7. Bilasco. Antrenor: Roni Levi.

Rapid: 33. Bornescu - 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin (27. Glauber '41), 6. Ezequias - 15. C. Lazar - 14. Roman, 30. Spadacio, 7. Cesinha (10. Herea '34) - 99. Cassio, 21. Sburlea (19. Bozovici '66). Antrenori: Marius Sumudica.

Arbitri: Augustus Constantin - Sebastian Gheorghe, Dragos Iliescu - Ionel Ivan.